Najczęściej zadawane pytania dotyczące osuszaczy powietrza

Wynajmij osuszacz w korzystnej cenie!

W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ), jakie zadają nasi klienci odnoście osuszaczy powietrza i osuszania budynków

Wynajem osuszaczy – informacje i uwagi

 👉 Co daje osuszacz powietrza? Jakie korzyści uzyskasz wynajmując osuszacz powietrza?

 👉 Kiedy należy stosować osuszacz powietrza?

 👉 Na co zwrócić uwagę wynajmując osuszacz powietrza?

 👉 Jak poprawnie dobrać osuszacz powietrza?

 👉 Czy osuszacz ma duży zbiornik na wodę?

 👉 Czy można podłączyć osuszacz do kanalizacji?

 👉 Czy osuszacz powietrza ma miernik wilgoci powietrza? – osuszacz z higrostatem

 👉 Jakie jest zużycie prądu przez osuszacz?

 👉 Wynajem osuszaczy – cena? Ile kosztuje wynajem osuszacza?

 👉 Gdzie można wynająć osuszacz powietrza?

 👉 Czy podczas wynajmu osuszaczy spisana zostanie umowa?

Obsługa osuszacza powietrza

 👉 Jak transportować osuszacz powietrza?

 👉 Jak uruchomić osuszacz powietrza?

 👉 Jak używać osuszacz powietrza?

 👉 Osuszacz powietrza instrukcja obsługi – gdzie? jak?

Porady dotyczące osuszaczy i osuszania budynków

 👉 Jak ustawić osuszacz powietrza, by działał najlepiej?

 👉 Osuszacz powietrza, a otwarte okna – zamykać czy wietrzyć?

 👉 Jaka wilgotność jest odpowiednia?

 👉 Jaka jest odpowiednia temperatura pracy osuszaczy? Kiedy działają najefektywniej?

 👉 Ile czasu trwa osuszanie jeżeli zastosuję osuszacz powietrza?

Rozwiązanie problemów z osuszaczem powietrza

 👉 Dlaczego osuszacz powietrza nie włącza się?

 👉 Dlaczego osuszacz powietrza zamarza?

 👉 Dlaczego osuszacz powietrza nie zbiera wody?

Osuszacz powietrza odpowiedni dla Twoich potrzeb

 👉 Jak osuszacz powietrza jest potrzebny, aby osuszyć tynki?

 👉 Jaki osuszacz do samochodu? – osuszanie auta

 👉 Jaki osuszacz powietrza na 50 – 60m2?

 👉 Jaki osuszacz powietrza do domu, mieszkania czy łazienki?

 👉 Jaki osuszacz powietrza na mokre okna?

 👉 Jaki osuszacz powietrza do piwnicy lub garażu?

Wynajem osuszaczy – informacje i uwagi

W tym miejscu znajdziesz informacje i uwagi na temat wynajmu osuszaczy i osuszania budynków

Co daje osuszacz powietrza? Jakie korzyści uzyskasz wynajmując osuszacz powietrza?

Zadaniem osuszacza powietrza jest pozbycie się nadmiaru wilgoci zawartej w powietrzu w budynku. Skutkiem obniżania wilgotności w powietrzu jest wykroplenie się wody. Dzięki temu, przemysłowy i budowlany osuszacz powietrza umożliwi Ci osuszenie ścian, tynków, lub posadzek. Osuszysz nim także skutki zalania.

Osuszacz powietrza ma także za zadanie utrzymać zaprogramowaną wartość wilgotności powietrza na odpowiednim poziomie. Domowy osuszacz powietrza pozwoli Ci pozwoli Ci przywrócić odpowiednią wilgotność w domu, oscylującą w granicach 45-55%.

Kiedy należy stosować osuszacz powietrza?

Warto zastosować osuszacz powietrza, w przypadku, kiedy zaobserwowałeś u siebie w domu skraplanie wody na dolnej części szyby. Świadczy to o podwyższonej wilgotności w powietrzu. Może to wynikać z pozostałości wilgoci technologicznej w domu, lub źle działającej wentylacji. W pierwszym przypadku wynajem osuszacza powinien rozwiązać problem. W drugim, należy najpierw sprawdzić działanie wentylacji.

Gdy musisz szybko wprowadzić się do nowego domu, lecz ściany i wylewki jeszcze nie są gotowe na rozpoczęcie prac wykończeniowych, świetnym pomysłem będzie wynajem osuszacza powietrza. Przyśpieszy on znacznie prace wykończeniowe w Twoim nowym domu. Szybciej wyschnął tynki, gładzie i podłogi. Dzięki czemu wprowadzisz szybciej.

Plama na suficie po zalaniu przez sąsiada z góry to częsty przypadek, w jakim pomocny jest osuszacz powietrza. Wynajem osuszacza pomoże pozbyć się skutków zalania.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu osuszaczy Gdańsk Gdynia i okolice klikając w link poniżej

Wynajem osuszaczy

Na co zwrócić uwagę wynajmując osuszacz powietrza?

Przede wszystkim musisz dobrać osuszacz powietrza do swoich potrzeb (warunków). Przeczytasz o tym w punkcie „Jak dobrać osuszacz powietrza?” poniżej.

Ważnym punktem podczas doboru osuszacza jest także zapewnienie odpowiednich warunków pracy urządzenia. Mam tutaj na myśli m.in. temperaturę powietrza. Dla szybszych efektów osuszania, zalecam dobór przynajmniej jednego wentylatora przypadającego na jeden osuszacz, który zwiększy ruch powietrza w osuszanych pomieszczeniach. Rozprowadzi on suche, ciepłe powietrze po wszystkich zakamarkach budynku. Dla lepszych efektów, gdy wynajmujesz osuszacz, zachowaj szczelność budynku przez zamknięcie okien i drzwi.

Jak poprawnie dobrać osuszacz powietrza?

Wynajem osuszaczy rozpoczynamy od doboru odpowiedniego urządzenia, przystosowanego do warunków w jakich ma pracować. Głównym parametrem doboru wynajmowanych osuszaczy jest kubatura osuszanego pomieszczenia (budynku), a więc powierzchnia przemnożona przez jego wysokość. Ten parametr pomnóż przez 3, co da Ci minimalną wartość przepływu powietrza, jaki ma mieć osuszacz na wynajem. Przemnóż kubaturę przez 5 jeżeli chcesz szybciej osuszyć budynek, w którym jest dużo wilgoci (np. chcesz osuszyć świeże tynki). Następnie zwrócić uwagę na ilość wody jaką jest w stanie zebrać osuszacz w ciągu doby. Chcąc wynająć odpowiedni osuszacz kondensacyjny musisz także przyjrzeć się temu, jaki jest rozkład pomieszczeń w Twoim domu (czy jest to jedna duża, otwarta przestrzeń, czy mieszkanie podzielone na pokoje ścianami działowymi), i rozważyć, czy wraz z wynajmowanym osuszaczem, warto zdecydować się, na wynajem sprzętu do osuszania złożonego z wentylatorów, które przyśpieszają proces osuszania nawet o 30%, a jeżeli temperatura jest niska, także nagrzewnic.

Sprawdź jakie osuszacze na wynajem przygotowaliśmy dla Ciebie

Wynajem osuszaczy

Tutaj znajdziesz wentylatory i nagrzewnice

Wynajem nagrzewnic i cyrkulatorów

Czy osuszacz ma duży zbiornik na wodę?

Osuszacze są wyposażone przez producentów w wbudowany zbiornik o pojemności od 5 do 8 litrów (w zależności od modelu wynajmowanego osuszacza). Po napełnieniu się zbiornika osuszacz przestaje działać i czeka, aż zbiornik zostanie opróżniony. Dopiero wtedy wznawia prace.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu naszych klientów wyposażyliśmy nasze osuszacze w boczne odprowadzenie wody do dużej (60l lub 100l) miski. Dzięki czemu osuszacz działa przez 24h 7 dni w tygodniu. Nie musisz martwić się zlewaniem wody co 2-4h w porównaniu z oryginalnym rozwiązaniem jakie stosują konkurencyjne wypożyczalnie. Nasze osuszacze pracują cały czas, skraplając wilgoć z powietrza, osuszając tynki i posadzki. Przez to nie tracisz pieniędzy, a cały proces osuszania trwa znacznie krócej. Osuszacze dostępne w naszej wypożyczalni nie angażują Cię znacząco w proces osuszania. Wystarczy sprawdzić stan wody w misce i dostosować interwał opróżniania miski co 1 – 4 dni.

Sprawdź jakie osuszacze przygotowaliśmy dla Ciebie

Wynajem osuszaczy

Czy można podłączyć osuszacz do kanalizacji?

Każdy osuszacz jaki posiadamy w ofercie wynajem osuszaczy ma możliwość podłączenia wężyka spustowego do kanalizacji. Jeżeli nie chcesz opróżniać misek z wodą, możesz we własnym zakresie wykonać takie podłączenie. Pamiętaj jedynie o tym, że spływ wody z osuszacza realizowany jest grawitacyjnie. Oznacza to, że podejście do kanalizacji musi być niżej niż wąż wychodzący z osuszacza.

Czy osuszacz powietrza ma miernik wilgoci powietrza? – osuszacz z higrostatem

Prawie każdy osuszacz powietrza jaki ma w ofercie nasza wypożyczalnia osuszaczy posiada wbudowany higrostat. Pokazuje on w czasie rzeczywistym wartość wilgotności powietrza. Dzięki panelu sterowania, który umieszczony jest na obudowie wynajmowanego osuszacza jesteś w stanie tak ustawić parametry osuszacza, aby dążył do zadanych wartości wilgotności w pomieszczeniu. Przykładowo: jeżeli chcesz osiągnąć w pomieszczeniu 30% wilgotności a obecnie masz 75%, ustawiasz na panelu sterowania 30%, a osuszacz pracuje cały czas, do chwili osiągnięcia zadanej wartości wilgotności, a następnie utrzymuje ją przez cały czas.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości o wynajem osuszaczy, skontaktuj się z nami. Postaramy się na nie odpowiedzieć. 731-751-342 pisz na WhatsApp lub mail: biuro@cmtech.pl

Jakie jest zużycie prądu przez osuszacz?

Prawie każdy osuszacz powietrza jaki ma w ofercie nasza wypożyczalnia osuszaczy posiada wbudowany higrostat. Pokazuje on w czasie rzeczywistym wartość wilgotności powietrza. Dzięki panelu sterowania, który umieszczony jest na obudowie wynajmowanego osuszacza jesteś w stanie tak ustawić parametry osuszacza, aby dążył do zadanych wartości wilgotności w pomieszczeniu. Przykładowo: jeżeli chcesz osiągnąć w pomieszczeniu 30% wilgotności a obecnie masz 75%, ustawiasz na panelu sterowania 30%, a osuszacz pracuje cały czas, do chwili osiągnięcia zadanej wartości wilgotności, a następnie utrzymuje ją przez cały czas.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości o wynajem osuszaczy, skontaktuj się z nami. Postaramy się na nie odpowiedzieć. 731-751-342 pisz na WhatsApp lub mail: biuro@cmtech.pl

Wynajem osuszaczy – cena? Ile kosztuje wynajem osuszacza?

Koszty wynajmu osuszacza uzależniony jest od jego modelu (wydajności), a także okresu na jaki chcesz wynająć dany sprzęt. Pełen ciennik wynajmu pojedynczych urządzeń na min 7 dni znajdziesz pod tym linkiem https://cmtech.pl/wynajem-osuszaczy/ Przy wynajmie większej ilości urządzeń na dłuższy okres możliwy jest rabat.

Gdzie można wynająć osuszacz powietrza?

Nasza wypożyczalnia osuszaczy działa na terenie miast Gdańsk i Gdynia, a także w okolicznych wokół trójmiasta, na terenie województwa pomorskiego. Znajdziesz u nas profesjonalne przemysłowe i budowlane osuszacze powietrza. Dowieziemy sprzęt pod wskazany adres, zainstalujemy i podłączymy. Wykonamy pomiary wilgotności.

Jeżeli chcesz samemu odebrać osuszacz powietrza, to zapraszamy do naszego magazynu w Rumi.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości o wynajem osuszaczy, skontaktuj się z nami. Postaramy się na nie odpowiedzieć. 731-751-342 pisz na WhatsApp lub mail: biuro@cmtech.pl

Czy podczas wynajmu osuszaczy spisana zostanie umowa?

Zawsze, kiedy decydujesz się na wynajem osuszaczy, lub wynajem pozostałego sprzętu do osuszania w naszej wypożyczalni, sporządzona zostaje umowa wynajmu urządzeń. Chroni ona Twoje, i nasze interesy. Decydując się na wynajem osuszaczy w naszej wypożyczalni, przygotuj dokument ze zdjęciem w celu zawarcia umowy najmu.

Obsługa osuszacza powietrza

W tej sekcji znajdziesz informacje i uwagi na temat obsługi i transportu osuszacza powietrza.

Jak transportować osuszacz powietrza?

Pamiętaj, aby zawsze transportować osuszacz w pozycji najbardziej zbliżonej do pionowej, z uwagi na gazy i płyny zawarte w wnętrzu osuszacza. Wnosząc go po schodach nie pochylaj go bardziej niż pod kątem 45˚. Może to doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Każdy z naszych osuszaczy ma duże, gumowe koła uławiające transport, jednak tak, jak każda inna maszyna osuszacz nie lubi zbyt dużych wstrząsów. Przenieś go do miejsca pracy, gdy teren, po którym ma jechać jest bardzo nierówny. Wnieś go na piętro z pomocą drugiej osoby, zamiast skakać nim po schodach.

Jak uruchomić osuszacz powietrza?

W pierwszej kolejności należy podłączyć urządzenie do gniazda z prądem. Osuszacz powietrza wyda charakterystyczny dźwięk potwierdzający otrzymanie zasilania. Następnie wciśnij klawisz ON/OFF na panelu sterowania, żeby włączyć osuszacz. Na wyświetlaczu pokaże się aktualna wartość wilgotności w powietrzu. Następnie przyciskami oznaczonymi strzałką w górę i w dół, ustaw wymaganą wilgotność, do której ma dążyć osuszacz powietrza. Kiedy osuszacz osiągnie zadaną wilgotność, wyłączy się, czekając, aż wilgoć „wyjdzie” z mokrych miejsc, a wilgotność w powietrzu zwiększy się. Następnie osuszacz automatycznie wznowi pracę. Nie zapomnij o podłożeniu miski na wodę pod wąż odprowadzający wodę, jaką dostajesz od nas do każdego osuszacza jaki wynajmiesz z naszej wypożyczalni osuszaczy. Dzięki temu osuszacz powietrza działa przez 24h/dobę, cały czas zbierając wodę, a Ty nie musisz martwić się opróżnianiem małego zbiorniczka co 3h.

Jak używać osuszacz powietrza?

Wskazówki na ten temat znajdziesz w punkcie „Jak ustawić osuszacz powietrza, by działał najlepiej?” oraz „Jak uruchomić osuszacz powietrza?” Pamiętaj o odpowiedniej temperaturze i uszczelnieniu budynku, gdy wynajmujesz osuszacz powietrza. Na ten temat przeczytasz w punkcie „Osuszacz powietrza, a otwarte okna – zamykać, czy wietrzyć?”, a także „Jaka jest odpowiednia temperatura pracy osuszaczy? Kiedy działają najefektywniej?”. Bardzo ważnym elementem obsługi osuszacza jest zlewanie wody z miski okapowej. Nie zapomnij o kontrolowaniu jej stanu. Za każdym razem, gdy wylewasz wodę z osuszacza wyczyść filtr powietrza znajdujący się w przedniej części osuszacza. Zatkany kurzem filtr blokuje przepływ powietrza przez osuszacz, co przyczynia się do spadku wydajności wynajmowanego osuszacza. Wystarczy go wytrzepać lub wyczyścić za pomocą szczotki.

Osuszacz powietrza instrukcja obsługi – gdzie? jak?

Zawsze, kiedy korzystasz z naszej wypożyczalni osuszaczy, udzielamy Ci instrukcji obsługi i bezpiecznego użytkowania wynajmowanych urządzeń. Dzielimy się także z Tobą wiedzą na temat osuszania, oraz przekazujemy informacje, które pomogą Ci w jak najszybszym tempie pozbyć się problemu wilgoci. Wszelkie instrukcje obsługi i bhp dostępne są do pobrania w formie elektronicznej na stronach producentów osuszaczy jakie posiadamy w swojej ofercie wynajmu osuszaczy Gdańsk i Gdynia, a także w okolicznych miejscowościach.

Porady dotyczące osuszaczy i osuszania budynków

W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące użytkowania osuszaczy i osuszania budynków.  Wiedza zawarta w tym dziale pomoże Ci jak najszybciej pozbyć się wilgoci oraz wyciągnąć 100% wydajności z wynajmowanych urządzeń.

Jak ustawić osuszacz powietrza, by działał najlepiej?

Osuszacz powietrza ustaw na środku pomieszczenia. Minimalna odległość od ścian do osuszacza powinna wynosić 1m. W takich warunkach praca osuszacza będzie najbardziej efektywna. Dobrym pomysłem jest wynajem sprzętów do osuszania (osuszacz + wentylator), gdzie wentylator rozprowadzi suche, ciepłe powietrze z osuszacza po wszystkich zakamarkach pomieszczenia

Osuszacz powietrza, a otwarte okna – zamykać czy wietrzyć?

Zawsze, kiedy korzystasz z oferty wynajem osuszaczy, dla sprawnego przeprowadzenia procesu osuszania, pamiętaj o zamkniętych oknach. Nie chcesz przecież osuszać powietrza z zewnątrz.

 Jaka wilgotność jest odpowiednia?

Wynajem osuszaczy z naszej wypożyczalni pozwoli Ci osiągnąć żądaną przez Ciebie wilgotność w osuszanych pomieszczeniach. Każdy z osuszaczy wyposażony jest w panel sterowania wraz z wyświetlaczem. Osuszacz powietrza mierzy wilgotność w pobieranym powietrzu, a Ty możesz na bieżąco odczytywać wilgotność z wyświetlacza, śledząc tym samym postępy osuszania. Panel sterowania pozwala zaprogramować osuszacz, by pracował do momentu, aż osiągnie zadaną przez Ciebie wilgotność. Przy osuszaniu z wilgoci technologicznej zalecane są niskie wartości wilgotności w powietrzu, aby proces suszenia postępował szybko i sprawnie. Gdy mówimy o wilgotności w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi, odpowiednia wilgotność oscyluje od 45 do 55% przy temperaturze ok 20˚C

Jaka jest odpowiednia temperatura pracy osuszaczy? Kiedy działają najefektywniej?

Osuszacze jakie posiada w ofercie nasza wypożyczalnia, pracują już od 5˚C, jednak ich efektywność w takiej temperaturze jest znikoma. Minimalna temperatura powietrza w jakiej powinien pracować osuszacz budowlany to 15˚C. Jednak, kiedy decydujesz się na wynajem osuszaczy i chcesz wycisnąć z nich blisko 100% możliwości, tak, aby proces osuszania przebiegał jak najszybciej, to niezbędne będzie zapewnienie 22-26˚C wynajmowanym urządzeniom.

Ile czasu trwa osuszanie jeżeli zastosuję osuszacz powietrza?

Każdy przypadek jest inny i nie da się jednoznacznie określić, co do dnia, czasu trwania osuszania z wilgoci technologicznej, czy po zalaniu. Jedno jest pewne, decydując się na wynajem osuszaczy w naszej wypożyczalni oraz stosując się do naszych wskazówek skrócisz czas osuszania do minimum. Reszta to fizyka budowli – czas jaki potrzebny jest na wyjście wody z murów i posadzki. Czas potrzebny do osuszenia tynków a także, osuszenia po zalaniu wynosi przeważnie od 7 do ok 14 dni. Możemy go określić bardziej przeprowadzając badania wilgotności. Zobacz jakie pomiary wilgotności wykonujemy https://cmtech.pl/pomiary-wilgotnosci/

Rozwiązanie problemów z osuszaczem powietrza

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na pytania związane z nieprawidłowym działaniem osuszacza powietrza.

Dlaczego osuszacz powietrza nie włącza się?

Przyczyn może być kilka. Brak prądu, gniazdo na podwójnej fazie, uszkodzenie przewodu zasilającego osuszacza, ale także nieodpowiednie warunki w jakich ma pracować pracy. Nasza wypożyczalnia osuszaczy oferuje wynajem sprzętu do osuszania, który jest zawsze czysty i sprawny, gotowy do działania. Jeżeli masz problem z wynajmowanym od nas osuszaczem, odłącz go od prądu i zadzwoń do nas. Pomożemy w jego uruchomieniu, lub wymienimy osuszacz na inny.

Dlaczego osuszacz powietrza zamarza?

Wszystkie osuszacze powietrza wynajmowane w Gdyni, lub Gdańsku a także w okolicznych miejscowościach, jakie możesz wynająć w naszej wypożyczalni osuszaczy działają w określonym zakresie temperatur. Zwykle zakres ten zaczyna się od 5˚C. Jednak przy tej temperaturze dla osuszaczy jest stanowczo za zimno, aby mogły efektywnie ściągać wodę. W tej temperaturze chodnica zaczyna pokrywać się lodem, i dłużej zajmuje im rozmrażanie lodu, niż skraplanie wody. Jedynym rozwiązaniem na to jest podniesienie temperatury w pomieszczeniu w jakim ma pracować wynajmowany osuszacz do ok 15˚C.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości o wynajem osuszaczy, skontaktuj się z nami. Postaramy się na nie odpowiedzieć. 731-751-342 pisz na WhatsApp lub mail: biuro@cmtech.pl

Dlaczego osuszacz powietrza nie zbiera wody?

Wynajem osuszaczy i ich efektywna praca w miejscu przeznaczenia wiąże się z zapewnieniem im odpowiednich warunków temperaturo – wilgotnościowych. Osuszacz powietrza nie zbiera wody ponieważ może być dla niego za zimno (mniej niż 5˚C), lub zbyt gorąco (powyżej 30˚C). Wartość wilgotności powietrza w pomieszczeniu także może być zbyt niska (poniżej 30%), co przy odpowiedniej temperaturze, może wykraczać po za zdolności skraplania wynajmowanych osuszaczy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości o wynajem osuszaczy, skontaktuj się z nami. Postaramy się na nie odpowiedzieć. 731-751-342 pisz na WhatsApp lub mail: biuro@cmtech.pl

Osuszacz powietrza odpowiedni dla Twoich potrzeb

W tym miejscu zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z doborem osuszaczy do sytuacji w jakich używają ich nasi klienci.

Jak osuszacz powietrza jest potrzebny, aby osuszyć tynki?

W naszej wypożyczalni osuszaczy powietrza posiadamy wiele urządzeń przystosowanych do osuszania tynków. Dobór urządzenia uzależniony jest m.in. od kubatury danego pomieszczenia, a także od ilości wilgoci do odfiltrowania. Więcej na ten temat przeczytasz w punkcie „Jak poprawnie dobrać osuszacz powietrza?”

Jaki osuszacz do samochodu? – osuszanie auta

Gdy spotkało Cię przykre zdarzenie w postaci uchylonego okna w samochodzie, przez które do środka wdarła się duża ilość wody po ulewnym deszczu, to całe auto jest przemoczone „do ostatniej blaszki”. Jeżeli stało to się w upalne lato, to możesz spróbować osuszyć samochód przez wietrzenie. Pamiętaj, że czas gra tutaj ważną rolę. Im dłużej zwlekasz, tym więcej szkód wyrządzi woda, trudniej będzie ją usunąć, a zapach jaki po sobie zostawi nie będzie należał do najmilszych. W takiej sytuacji oferujemy wynajem osuszaczy, abyś mógł jak najszybciej przywrócić samochód do stanu sprzed zalania. Wypożyczalnia osuszaczy powietrza jaką prowadzimy dysponuje niewielkimi, lecz wydajnymi osuszaczami, nadającymi się do osuszania każdego typu samochodu. Jeżeli szukasz osuszacz powietrza wynajem – zadzwoń: 731-751-342 pisz na WhatsApp lub mail: biuro@cmtech.pl

Jaki osuszacz powietrza na 50 – 60m2?

Przy 50-60m2 dobrym wyborem będzie wynajem osuszacza o wydajności 60 – 80l/dobę i przepływie powietrza między 450 a 750m3/h. Alternatywą jest wynajem osuszaczy o wydajności 50l/dobę i 350m3/h w ilości 2 sztuk. Da to lepsze wyniki niż wynajem jednego dużego osuszacza. Przy wyborze osuszacza, należy wziąć pod uwagę także rozkład pomieszczeń – czy jest to jedna duża, otwarta przestrzeń, czy mieszkanie podzielone na pokoje ścianami działowymi. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest wynajem zestawu sprzętów do osuszania złożonego dodatkowo z wentylatorów, które pomagają rozprowadzić suche powietrze z osuszaczy po wszystkich zakamarkach mieszkania, przyśpieszając proces schnięcia nawet o 30%.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości o wynajem osuszaczy, skontaktuj się z nami. Postaramy się na nie odpowiedzieć. 731-751-342 pisz na WhatsApp lub mail: biuro@cmtech.pl

Jaki osuszacz powietrza do domu, mieszkania czy łazienki?

Wynajem osuszaczy prawdopodobnie nie rozwiąże do końca problemu zbierającej się wilgoci w domu. Najpierw sprawdź czy wynajem osuszacza w ogóle ma sens. W pierwszej kolejności należy sprawdź działanie wentylacji. Rozwiązanie problemu działania wentylacji, prawdopodobnie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na wynajem osuszaczy. Jeżeli wentylacja działa poprawnie, a borykasz się z pozostałością wilgoci technologicznej, prosimy o kontakt w celu przeprowadzenia pomiarów wilgotności, ustalenia przyczyny nadmiernej wilgotności oraz osuszania 731-751-342 pisz na WhatsApp lub mail: biuro@cmtech.pl

Jaki osuszacz powietrza na mokre okna?

Gdy obserwujesz na dole okien skroploną parę wodną, oznacza to, że w powietrzu jest zbyt dużo wilgoci. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie skąd ta wilgoć? W pierwszej kolejności sprawdź poprawne działanie wentylacji. Jeżeli wentylacja działa poprawnie, to nadmiar wody w powietrzu może być spowodowany np. wilgocią technologiczną – może wprowadziłeś się szybko do nowego domu? W takim wypadku wynajem osuszaczy jest uzasadnionym rozwiązaniem.

Prowadzimy wynajem osuszaczy Gdańsk oraz wynajem osuszaczy Gdynia. Nasza wypozyczalnia osuszaczy działa także w okolicznych miejscowościach. Skontaktuj się z nami. Dobierzemy sprzęt odpowiedni dla Twoich potrzeb. Dzwoń 731-751-342 pisz na WhatsApp lub mail: biuro@cmtech.pl

Jaki osuszacz powietrza do piwnicy lub garażu?

Wszystko zależy od powierzchni pomieszczeń, ich rozkładu, temperatury jaka w nich panuje itp. Jeżeli osuszasz tynki lub osuszacz pomieszczenia po zalaniu to wynajem osuszaczy jak najbardziej jest uzasadniony. Zasady ich doboru przedstawiliśmy wyżej w punkcie „Jak poprawnie dobrać osuszacz powietrza?”. Jeżeli chcesz, abyśmy dobrali osuszacz powietrza za Ciebie, zadzwoń: wypożyczalnia osuszaczy 731-751-342.

Zamów usługę wynajmu teraz!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, proszę skonfiguruj swoją przeglądarkę internetową. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close